23 Mart, 2006

ALDATMA

Evdeyim, pc başında zaman geçiriyorum, bu arada da televizyonum arka tarafta sürekli açık. Abuk sabuk öğleden sonra programları duydukça şaşkınlıkdan dönüp dönüp bakıyorum.
Dün izlediğim Serap Ezgü programı ders konusu olacak gibiydi.
Şahan'ın dişi yakarışı halt etmiş yaşlı bir teyze ne söylediğini anlamadığım bi sürü şey sıralıyoor sonunda yavrımmmm derken sarı mendille gözlerini siliyor.
Sonra tekrar başlıyor sıralamaya , gözlerini de sımsıkı kapamış sıralıyor, sıralıyor... hem ne hızla hem ne dişi yakarışla yavrımmm... Uzun zaman şaşkınlıkla izledim söylediklerinden hiç ama hiçbir şey anlayamadan.
Serap yapma teyzecim sen böyle ağlarsan diyecek teyzem; yavrımmm , yavrııım.. diye bir daha başlıyor yakarmaya.
Kamera o ara yakın çekim yaptığında elindeki sarı mendil; şu bizim bildiğimiz temizlik bezlerinden heryeri süpürür temizlerim, balerina benim adım bezi bir de hepsi ziyan olmasın diye ortadan ikiye bölmüş teyzem. Teyzem ağlıyor, gözlerini de balerina ile siliyor temizliyor yani üzüntüden ne yaptığını bilmiyor. Şaşkınlıkta gülemedim.
Anladım ki işleri çok zor bütün gün biri bitmeden diğeri başlayan onlar için hazırlanmış tv proğramları izlemek.

Sabahın köründe zoraki sırıtarak yemek yapmaya çalışan aşçı ile şarkıcı,

kazma dişleri iri açılmış gözleri ile kızz gelirsem oraya şımarıklıkları içinde Lerzan,

Kuşum Aydın'da Ahu Tuğba bilmem ne parasayar uyduruk hikayesi,

Zekeriya Beyaz maymun olmuş Kaya evlenmelimi, çocuğu doğmalı, hiçmi Sanem'in kabahati yok
caanim, muhabbetli ay kızzz ikide göbek atalım Seda Sayan

Arada haberler

Serap özgü yavrımmm, süpürü silerim yavrımmm Ama bu programda gördümki aşmış kadınlar aşmış cep telefonları ile yeni kocalar bulup çoluk çocuk herşeyi silip kuma olarak kaçıp giden kadınlar telefonla bağlanıp ben seviyorum bu hayat benim diyebilecek kadar aşmışlar.

Yasemin penceresinde Bülent yırtıyor biyerlerini cahillerrr diye Yasemin'in gözünde oh çok şükür sonunda yeni bir şey yakaladım şimdi nasılda gündeme küt diye düşerim bakışları

off zor ya evde oturup bunları izledikden sonra kafayı yememek çok zor. Nedendir insanların kafasını içine bu konu zorla tv programlarıyla dayak konusunu bitirdikden sonra bu aldatma konusu sokulmaya çalışılıyor. Halk bunu istiyor mu?
Sizin bir fikriniz varmı varsa bendebileyim çünkü tam 35 gündür evdeyim kafayı çizmeme az kaldı yoksa da çizdim mi ki.. hı ikide göbek atalım of of

7 yorum:

nenoni dedi ki...

kızım sen bir an önce iyileş de işe geri dön yada tv yi kapa .ama ben ne biliim ev kadınları akşama kadar bunları nası seyrediyor.bunlar herhalde bütün ev kadınlarını böylemi zannediyor anlamadım.neyse az kaldı sabret:))

perice dedi ki...

Yaaa olmadı!! Kızım sen artık işe başla bence, çünkü sen böyle proğramlar izleyecek biri değilsin..Bence hepsi boş o tur proğramların topluma ne veriyor ki. Ama ben biliyorum ki senin o proğramları izlemekteki maksadını seni muzur senii hep onlardan bişeyler çıkarttın demi:)))) Allah seni kırık çıkıklardan ve kem gözlerden (tabi bizleride ) korusun canım benimm.NİCE YORUMLARA..

Mutfakta Zen dedi ki...

vallahi annem seyrediyor ve bence de o saatler tv'ye tas atilasi saatler..
bahar geldi, sokaklara tasma zamani..
diyeyim ve ruh ferahligi dileyeyim istedim.
tijen

kuzine dedi ki...

Yazık evde bütün gün o program senin bu program benim tv izleyen hanımlara yazık.

kuzine dedi ki...

Peri'ciğim doğru yazdın ne malzemeler topladım bilemezsin, gördümki üzüntülerinden ne yaptıklarını bilmiyorlar.

Nenoni'ciğim geldiim burdayım seslensem sesimi duyarsın.

Adsız dedi ki...

Çok güldürdün beni. Ne güzel bir yazı olmuş.
Fatma.

kuzine dedi ki...

Ben şaşkınlıktan gülememiştim bile. Birbirlerine bakıp bir de hallerine şükrediyor olmalarına ne denmeli bilmem ki?